Що означає кварцовий годинник

Що таке механічний годинник? Зараз - це просто досконалий механізм, що дозволяє нам побачити час аж до секунд. Проте така точність, як усі ми розуміємо, була не завжди. З кожним роком людина продумувала усе більш тонкі нюанси, намагаючись зробити досконалим годинниковий механізм. І якось в один прекрасний день йому це вдалося: механічний годинник дозволяв бачити час з точністю до + - 5 секунд. Але усім нам прекрасно ясно, що з винаходом такого механізму і сам годинник значно підскочив в ціні.


Однак час ішов, вчені відкривали все більше і більше областей застосування для, здавалося б, звичних нам речей. Чи не змогли вони випустити з виду і електрику, яке крім своїх основних напрямків, як виявилося, змогло послужити на користь людства ще і в годинниковій справі. Так були винайдені зовсім нові для того часу кварцові годинники. Коштували вони набагато дешевше механічних через застосування при своєму виготовлення не ручної праці, а автоматизованих процесів; показували досить високу точність і, в підсумку, стали доступні практично кожному, бажаючому «йти в ногу з часом». Кварцові годинники отримували все більш широке поширення, і зараз займають переважну частину ринку подібних товарів. Однак чи всі знають, як цей годинник влаштовані? Як працюють? І чому все більше і більше людей вибирають саме їх?


Трохи електроніки. По суті справи, механізм кварцових годинників складається з двох основних елементів: кроковий електродвигун і електронний блок. Раз в секунду електродвигун отримує від електроблока поштовх або імпульс, під дією якого і повертає стрілки годинника.

Також є і ще один важливий елемент - кварцовий кристал. Він забезпечує точність частоти імпульсу, завдяки чому підвищується і точність ходу. До простоти механізму додається також і простота у використанні цього годинника. Адже їх не потрібно щодня заводити.

Завдяки батарейці, яка служить декілька років і «зрушує» до спільної роботи двигун і блок, Ваш годинник не зупиниться, якщо Ви раптом забули покрутити заповітне "коліщатко". Є, як правило, два різновиди кварцевого годинника : дисплей представлений у вигляді циферблату і дисплей з відображеними на ньому цифрами. Помилково (або бажанню скоротити словосполучення?) другий вид годинника у нас прийнято називати електронними.

Однак правильніше їх називати кварцовим годинником з цифровою індикацією, що, в принципі, повністю відображає всі властивості цього годинника: і звичайні цифри замість звичного циферблату, і кварцовий генератор, на основі якого годинник і працюють.

Кварцевий годинник, за своєю суттю, досить багатофункціональний. Вони як комп'ютер, на якому Ви можете зробити практично все : секундомір, хронограф, будильник і так далі.

Багато хто, очевидно, ставить питання - для чого служить кварцевий кристал? Річ у тому, що якщо на нього взаємодіяти струмом, він стискається. А коли він стискається, з'являється електричний імпульс. Ось і виходить, що, застосувавши електричний струм, кристал піддаватиметься постійному стискуванню, а потім поверненню в початкове положення. Якщо точно підібрати потрібні розміри, резонанс із-за кристала може досягти 32768 герц.