Як вибрати годинниковий механізм?

Сьогодні існують три різновиди популярних годинникових механізмів: кварцові, механічні та електронні.

Електронний годинник

Вони ведуть відлік ідеально вірно і розбіжність у часі мінімально до 5-ти секунд.

Але в такому годиннику потрібно періодично замінювати батарейку, відповідно від того, як саме годинник відображають час - за допомогою стрілочного або електронного циферблата, залежить і кількість споживаної енергії.

Годинники зі стрілочним механізмом можуть спокійно працювати на одній батарейці до року, а ось з електронним не більше півроку до зміни елемента живлення.

Кварцові годинники

Вважаються на даний момент одними з найдорожчих і не даремно. У них мале розбіжність у часі, всього 20 секунд і немає ніяких енергетичних витрат, кварц сам виробляє споживану механізмом енергію.

Крім того, за рахунок такого ж відтворюється механізму, в кварцових годинниках може перебувати безліч додаткових функцій: в них може бути електронний дисплей, календар і навіть компас з будильником.

Такі годинники не підведуть ні за яких обставин. Варто відзначити, що особливий шик в кварцових годинниках додають елементи під старовину, що натякають на велику історію механізму.

Механічний годинник

Які здійснюють свою роботу за допомогою шестерень і пружини мають вагомий недолік - їх потрібно заводити один раз в день.

Але при цьому вони майже не схильні до фізичних дій, легкі, точні і елегантні. Розбіжність за часом в механічному годиннику можливо не більше 10-ти секунд.


Годинник завжди були показником достатку того, на чиїй руці вони знаходиться. Тому крім безпосередньо механізму, потрібно підібрати циферблат і метод його роботи, також звернути увагу і на кількість цифр і їх позначення.

Вважається, що римські цифри на циферблаті виглядають найбільш витончено, ніж арабські.

Також, не варто перестаратися і з прикрасою годинника, так як в моді цього напрямку завжди була простота і лаконічність, так як годинник - це в першу чергу знаряддя для роботи, і тільки потім прикрас.