Тонкощі вибору водонепроникного годинника

Вода є головним «ворогом» наручних годинників, і навіть в період сучасних технологій «приховати» механізм цих виробів в абсолютно герметичний корпус проблематично. Наявність різних кнопок і заводної голівки дозволяє волозі проникнути всередину.

Протягом тривалого періоду фахівці шукали методи, що дозволяють збільшити герметичність корпусу, і момент, коли їм вдалося зробити наручний годинник водонепроникним, сміливо можна назвати революційним.

Що слід враховувати при виборі водонепроникних аксесуарів?

Продукція, що випускається сьогодні, у більшості випадків має відповідну маркіровку, що інформує про рівень захисту наручного годинника не лише від пилу, але і води. Але, варто зазначити, що в дійсності ця інформація більше відображає зовсім не ступінь герметичності, тобто водонепроникності, а показник тиску, який допустимо для збереження механізму в робочому стані.

Сьогодні, при позначенні водонепроникності наручних годинників застосовують такі одиниці, як:

- бари;

- фути, або атмосфери;

- метри.

Але слід пам'ятати, що відображена інформація зовсім не говорить про те, що в годиннику можна занурюватися на зазначену глибину.

Рівень вологозахищеністю. Кілька слів про класифікацію ступенів

Наявність даних на корпусі годинника, дозволяє отримати наступну інформацію:

- 10 метрів. Виріб здатний нормально функціонувати при випадковому попаданні бризок, а також дощових крапель і поту;

- 30 м. Призначені для щоденного використання. Не піддаються дії дощових крапель і бризок при митті рук. За наявності напису "WATER RESISTANT" і відсутності цифрового позначення, годинник відповідає рівню водонепроникності 30-ть м, тобто 3 атмосфери;

- 50 м. Цей рівень водозахисту дуже спірний, тому незважаючи на завірення виробників, плавати в таких аксесуарах не рекомендується. Цей годинник може витримати все раніше згадані дії води, а також випадкове попадання рідини при митті авто;

- 100 м. Допустимо приймати душ і займатися деякими водними видами спорту, що не передбачають глибоководне занурення;

- 200 м. Аксесуар може використовуватися під час водних спортивних змагань. За наявності такої маркіровки можна занурюватися з аквалангом і дихальною трубкою, за умови присутності додаткового позначення (DIVER'S M, L, або DIVER'S WATCH L M). Купуючи такий годинник, слід пам'ятати, що максимальний рівень занурення не більше 50-ти метрів, при цьому перебувати у воді слід в межах 2-х годинного періоду.

- 300 м і більше. Такий аксесуар призначений для професійних занурень.

Вибираючи водонепроникний годинник, слід також пам'ятати, що показник герметичності є не єдиним критерієм, який забезпечує довговічність водонепроникних аксесуарів. Важливу роль також відіграють і елементи конструкції. Наявність тоненькою заводний головки, вироби, наділені прямокутною формою, або фігурні головки - все це навряд чи дозволить уникнути потрапляння вологи у внутрішню частину корпусу.